niedziela, 18 maja 2008

Klaatu - Strange (1991)


strange... strange... there's no bloody stains...

KLAATU pochodził z Łodzi i zaczął grać na początku lat 90-tych, może nawet ciutkę wcześniej. Porównywano ich do AEROSMITH, GUNS N' ROSES i chyba najlepsza łatka jaka do nich przylgnęła to łatka polskiego EXTREME z Łodzi.

Mówi Adam Dziadek, wokalista Klatu. To było granie na poziomie: mieliśmy własne brzmienie, zbieraliśmy dobre recenzje... W 1992 roku doczekali się debiutanckiego longplaya, zatytułowanego Strange. Chwilę później przyszła lokalna popularność. Łódź rozgrzewała wtedy sprawa córki prawicowego polityka, która uciekła z chłopakiem od rodziców: zespół dedykował jej polską wersję piosenki One Chance (Daj jakiś znak). Pełni dobrej myśli przystąpili do nagrywania kolejnego materiału i... Wszystko upadło. Mieliśmy fajne studio, S4, wreszcie mogliśmy dobrze zabrzmieć. Właściwie już nagraliśmy materiał, gdy zbankrutował Arston – firma, która nas wydawała. Nie było pieniędzy na skończenie i wykupienie nagrań.

Dziś zastanawiam się, co się z tymi nagraniami stało, i czy będzie kiedykolwiek szansa ich przesłuchać, choćby dlatego, że jedyna płyta jaka wyszła z tamtego okresu, poniżej prezentowana, zawierała superową rockową jazdę, choć z pewnością brzmienie materiału mogłoby być lepsze (choć z drugiej strony, kto wtedy w Polsce mógł serio marzyć o lepszym?)

Ich tytułowy kawałek "Strange" znalazł się na składance Brum


Oraz na tej składance:----------------

KLAATU - Strange

Materiał ten został wydany przez Arston na kasecie oraz na CD w roku 1991/1992. Niniejszy rip pochodzi z mojej kasety.01. Bad Feeling (3:41)
02. Come On (3:01)
03. Be My Girlfriend (4:17)
04. Do You Feel This (3:13)
05. America (3:31)
06. One Chance (5:16)
07. I Can't Stand Your Jail (2:43)
08. Lazy Girl (3:39)
09. Cover Woman (3:25)
10. Nice Boys (2:52)
11. Strange (3:05)
12. Crazy Rock'n'Roll (2:56)

Dziadek, Adam g / voc
Mirowski, Rafał dr
Stangierski, Przemysław g
Zapędowski, Witold bg

Wojciech Bazan - producent i manager
nagrane w "Modern Sound Studio" przez Adama "Alf" Toczko w Gdyni 1991

mp3@128kbps / no password

KLAATU - Strange

Kilka lat temu wyszła druga płyta zespołu, ale nazwana już pod szyldem KLATU - przez jedno "a", w zmienionym trochę składzie no i zawiera już muzykę popową bardziej. Mam CD z tym materiałem, którego nie słucham - chętnie wymienię na CD "Strange".

Linki:
Oficjalna strona nowego Klatu

Brak komentarzy: